Ela Gohil DPSI

Administrator PHP Faculty Office Manager

Background

I joined the School in June 2006 in the role of Project Secretary for the Centre on Global Change & Health (SEHR), and in 2008 I was promoted to a Coordinator role. Our group moved to GHD in April 2010 and the Politics and Policy Group was formed, which I suppored administratively. I joined the PHP Faculty office on 1 August 2011 in the role of PA to the Dean & Faculty Secretary, and in June 2014 I was promoted to Faculty Manager role.

I have interpreting/translating qualification and experience in medical and legal settings, which allowed me to assist with various School projects (interview translation, article data extraction, evaluation for study).

Affiliation

Centres

Back to top